TRZY EMOCJE/ODCZUCIA KTÓRE POMAGAJĄ ŻYĆ

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które emocje mogą pomóc ci żyć pełnią życia? Otóż, istnieje trójka odczuć, które mają ogromną moc transformacyjną i mogą pomóc nam w osiągnięciu lepszego stanu psychicznego i emocjonalnego. Są to miłość, wybaczenie i duma.

 

1. Miłość – ukochaj siebie. Czy czułeś się kochany? Czy byłeś przytulany? To pytanie nie dotyczy tego, czy ktoś Cię kochał, bo prawdopodobnie tak było. Pytanie brzmi, czy Ty czułeś się kochany? Czy nie czułeś się samotny?

 

Dziecko, które nie czuje miłości i nie jest przytulane, nie spełnia swojej podstawowej potrzeby, jaką jest potrzeba bliskości i przynależności. Jeśli ta potrzeba nie jest zaspokojona od najmłodszych lat, to system emocjonalny w podświadomości nie rozwija się w prawidłowy i naturalny sposób. Podświadomość, będąca największym przyjacielem człowieka, stara się już od dzieciństwa zadbać o nas i zapewnić nam to, czego potrzebujemy. Jednak używa do tego narzędzi, które zna i które są dla niej najbardziej dostępne.

 

Dlatego, jeśli nie czułeś się kochany i przytulany, podświadomość stworzyła dla Ciebie inny sposób, abyś czuł się bezpiecznie, ciepło i otoczony. Może to być nadmiar kilogramów – która sprawia, że czujesz się większy, silniejszy, otoczony “oponką”. Albo może to być inny program, który nadal nosisz w sobie.

 

Hipnoterapia w 3-4 sesjach jest w stanie usunąć stary program, tak jak nadwagę, i wgrać nowy program, który pozwoli Ci pozbyć się zbędnych kilogramów. W trakcie sesji nauczysz się również, w jaki sposób możesz czuć, że kochasz siebie i chcesz o siebie dbać.
2. Wybaczanie – ulecz się z poczucia winy. Czy czujesz, że wszystko w Twoim życiu to Twoja wina? Czy obwiniasz się za zdarzenia z przeszłości? A może wydaje Ci się, że jesteś “beznadziejny”?
 
Poczucie winy to najcięższy balast, jaki możemy nosić na swoich barkach. Niestety często powstaje ono już w dzieciństwie, gdy nasza podświadomość nie posiada jeszcze ochrony i przyjmuje wszystko, co dostaje od rodziców, rodziny, otoczenia, rówieśników i innych osób. Często poczucie winy jest zapisane w umyśle dziecka bez świadomości osoby, która jest przyczyną tych odczuć.
 
Wyobraź sobie, że twój rodzic ma problemy w pracy lub inne trudności i z tego powodu jest smutny albo nie ma dobrego humoru. Następnie po pracy traci cierpliwość i mówi do ciebie: “Nie mam już siły, ciągle muszę po Tobie sprzątać!” Dziecko jeszcze nie potrafi w sposób świadomy rozdzielić otrzymanych informacji i przerobić je na takie, które nie są zależne od niego.
 
Dziecko w wieku do 7 lat rozwija swoją podświadomość, która nie ma jeszcze strażnika w postaci “świadomości”. Przyjmuje więc otrzymane informacje w sposób najprostszy do zapisania, bez analizy: “Mama jest smutna i płacze PRZEZE MNIE, bo nie ma już siły, bo PRZEDE MNĄ musi po mnie sprzątać”…
 
Model obwiniania się często jest powtarzany w młodości, a także w dorosłym życiu, co prowadzi do negatywnego samopoczucia i wpływa na tworzenie w podświadomości negatywnego przekonania o sobie. To z kolei blokuje rozwój pozytywnych cech, motywację i może prowadzić do uzależnień.
 
Poczucie winy nie powinno piętnować nas przez całe życie i nie powinniśmy go nosić. Każdy z nas jest wystarczająco dobry, aby sobie wybaczyć, nauczyć się wierzyć i kochać siebie. Poczucie winy to kolejny życiowy schemat, który można przełamać i zmienić podczas hipnoterapii. Warto dać sobie szansę na nowe, radosne życie. Zapraszam…

3. Duma – bądź dumny z siebie

 

Czy jesteś dumny z siebie? Czy czujesz dumę z siebie każdego dnia?

 

Jeśli nie, być może w przeszłości ktoś “zaszczepił Ci taki program”, że to, co robisz, nie zasługuje na pochwałę i docenienie. Może przez porównywanie się do innych, w Twojej podświadomości zagościło przekonanie, że inni są lepsi, a Ty jesteś gorszy.

 

Może w Twoim życiu zdarzyły się sytuacje, które klasyfikują Cię jako gorszego, słabszego, zwykłego, przeciętnego, nie wartego uwagi, pochwały czy docenienia. Czy alkoholik może być z siebie dumny? Czy zmęczona matka trójki dzieci, bez wystrojonych włosów, może być z siebie dumna? Czy osoba bez pracy lub na utrzymaniu rodziców może być z siebie dumna? Czy student, który nie ukończył studiów, może być z siebie dumny? Czy osoba, która popełniła poważny błąd w życiu, może być z siebie dumna?

 

A jednak jesteś tu i czytasz ten tekst… Bądź dumny z tego, że nadal jesteś, że żyjesz i codziennie stajesz w obliczu tego, co Cię spotyka. Może nawet myślisz o terapii… Bądź dumny z tego, że myślisz o zmianie… Bądź dumny z tego, że przychodzisz, aby zmienić swoje poczucie własnej wartości i walczyć o siebie… Bądź dumny i przyjdź…

Skontaktuj się z nami już dziś

Instytut Hipnozy i Hipnoterapii